Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Glosariusz Minerałów wydawnictow Mineralpress Meteorytyka

Wydawnictwo Mineralogiczne MINERALPRESS - Autorzy

Andrzej Manecki, profesor Akademii Górniczo-Hutniczej, mineralog, petrograf, autor pierwszej polskiej encyklopedii minerałów „Encyklopedia Minerałów – minerały Ziemi i materii kosmicznej” (2004), współautor kilku podręczników akademickich. Od 1988 roku przedstawiciel Polski z głosem stanowiącym w Commission on New Minerals, Nomenclature and Classifcation (CNMMN) – International Mineralogical Association (IMA). Laureat Nagrody Państwowej I st., zespołowej, za osiągnięcia naukowe. Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego i Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. Kierownik trzech geologicznych ekspedycji na Spitsbergen.

 

Marek Łodziński, mineralog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej, adiunkt Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska w Katedrze Geologii Ogólnej, Ochrony Środowiska i Geoturystyki AGH. Specjalista w dziedzinie pegmatytów, autor licznych publikacji, w tym monografii pt. „Studium mineralogiczne beryli z Sudetów polskich i czeskich” (2007). Podróżnik i kolekcjoner minerałów, kierownik kilku ekspedycji geologicznych, odwiedził liczne lokalizacje znanych wystąpień minerałów w Europie, Azji, Afryce, Australii i Arktyce.

Janina Wrzak, geolog i speleolog, absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydziału Geologiczno-Poszukiwawczego. Zajmuje się makro- i mikrofotografią przyrodniczą, autorka i współautorka opracowań książkowych i albumowych z zakresu nauk o Ziemi. Uczestniczka wielu wypraw eksploracyjnych do jaskiń i kanionów w rejonach krasowych Austrii, Francji, Hiszpanii i b. Jugosławii.

 

Copyright © 2012 Mineralpress

email: mineralpress@mineralpress.com.pl